1. a 2. kolo KP U19 a U17

Anglický týden

V úvodních dvou kolech nové sezóny naše dorostenecké výběry, v rámci „anglického týdne“ zajížděly na půdu soupeřů. Zatímco z hřiště SK Český Brod přivezly výhry 2:1 a 6:1, na Kladně vyšly naprázdno (0:3 a 1:6).

Od začátku prvního zápasu bylo vidět, že nám domácí budou zatápět svojí rychlostí a agresivitou, zatímco naši borci jakoby zůstali myšlenkami na prázdninách. Bohužel nedokázali předvést skoro nic, co nacvičovali na předchozím soustředění. Měli jsme velké štěstí, že domácí hráči na konci svých akcí neměli přesnou mušku, kdy například z malého vápna překopli naši bránu. V úplném závěru prvního poločasu se po velké chybě domácí obrany dostal ve vápně k míči Standa Březina a vstřelil náš úvodní gól. Vstup do druhé se našim borcům moc nepovedl a ihned ztratili vedení . Po chybě na levé straně přišel centr před naši branku, který bohužel tísněný stoper Pavlík nasměroval do vlastní sítě. Jinak jsme konečně předvedli z naší několik šancí zejména po standardních situacích, kdy stačilo málo, aby skončily za zády domácího brankáře. Domácí hrozili méně, než v první půli, ale předvedli i akci na konci které, po prudké křížné střele, zazvonila tyč naší branky. Když už se zdálo, že dojde k dělbě bodů, vzal na sebe zakončení rychlého protiútoku Filip Kuchař a z hranice velkého vápna trefil po zemi přesně k tyči domácí brány.

Zápas U17 nabídl úplně jiný obraz. Byli to hráči Slavoje, kteří udávali tempo a přenášeli nacvičené rozehrávky na hřiště. Výborně pracovala obrana, v čele s oběma stopery, která nedovolila soupeři dostávat se do šancí. Úvodní gól vstřelil v první půli velmi dobře hrající Tomáš Holba a po malé chvíli přidal další Dominik Pavlík. Ten samý hráč vstřelil v závěru prvního poločasu i další gól na 3:0. V druhé půli jsme i přes inkasovaný gól na 1:3 nepřipustili zdramatizování zápasu, a přidali zaslouženě další zásahy do černého. Dva zařídil velmi aktivně hrající Dominik Goryczka a jeden novic v týmu, Tomáš Matějovský.

Zápasy na Kladně nám bohužel žádnou radost nepřinesly. Oba proběhly za velkého vedra, na to se však nedá vymlouvat, podmínky byly pro obě strany stejné.

Výkon hráčů v utkání U19 navázal na nevýrazný projev v minulém zápase a předvedli i několik hrubek. A tak se Kladenští ujali vedení hned v 10. minutě. Střídání v 26. minut přineslo z naší strany alespoň malé oživení, co se pohybu týče a dokonce i náznaky šancí. Nicméně ještě do poločasu domácí upravili na 2:0. Začátek druhého poločasu byl z naší strany o něco lepší, ale na žádný zvrat v zápase to nebylo. Řada hráčů by si měla sáhnout do svědomí, zda plnila tréninkové plány. Domácí přidali ještě jeden gól na konečných 3:0.

Bohužel i tým U17 vyšel naprázdno, i když začátek zápasu tomu úplně nenasvědčoval. Byli vyrovnaným soupeřem a dokonce i ve 20. minutě vstřelili gól, kdy se po střele po zemi z dálky trefil Lukáš Novák. V druhé polovině poločasu bohužel domácí překlopili skóre na 2:1. Na začátku druhého poločasu náš tým zřejmě zlomila branka z penalty na 3:1. Potom se na našich hráčích projevila únava, ale nutno uznat, že na straně soupeře byla větší herní kvalita. Tu potvrdili domácí vstřelením ještě tří branek. To jsme dali v Českém Brodě si na oplátku odvážíme z Kladna - 6:1

Věřme, že v neděli zůstanou všechny body doma.  Přijdtě tedy zaplnit ochozy a podpořit naše borce.