Dorost přivítal na domácím hřišti Dolní Břežany

V neděli sehráli dorostenci zápasy se soupeřem z Dolních Břežan. Starší smolně ztratili body za remízu, ale mladší potěšili jasnou výhrou.

Zápas U19 začal hned zostra. Už v 5. minutě jsme měli náznak první šance, kdy se k míči ve vápně dostal Vojta Dorňák. Hosté hned z protiútoku odpověděli prudkou střelou ze 16 metrů, kterou náš brankář vyrážel nad břevno. V 7. minutě dostal Filip Kuchař míč z autového vhazování do běhu, zbavil se stopera a trefil přesně, 1:0. O 3 minuty později stejný hráč vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře levou nohou, ale tentokrát míč do branky neprošel. V útočné aktivitě jsme pokračovali i dále, ale centry Standy Březiny bohužel adresáty ve vápně nenašly a střela Vojty Dorňáka skončila v rukavicích gólmana. Hosté se před naši branku dostávali sporadicky, branku ohrozili jen z rohových kopů, se kterými si obrana a brankář poradili, bez větších problémů. Potom přišly naše další obrovské šance. Nejprve Štěpán Staněk nepřihrál přesně v situaci dva naši na jednoho obránce a poté Filip Kuchař obešel obránce i brankáře, ale v rozhodující okamžik mu utekl míč a z následné situace už gólman míč chytil. Poločas tedy skončil 1:0.

Druhou půli začali hosté střelou nad z hranice velkého vápna, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu všechno. My jsme ovšem předváděli festival zahozených šancí, kdy hostující obrana měla problémy s rychlostí našich útočníků. V 65. minutě hosté dokonce z brankové čáry vykopávali míč po nepříliš důrazné střele aktivního Filipa Kuchaře. V 89. minutě po rohovém kopu, nový muž na hřišti Ondra Žlebek trefil tyč. A tak přišel trest. Po údajném faulu, který hlavní rozhodčí nejprve viděl mimo velké vápno, ale na radu asistenta změnil rozhodnutí na penaltu. Hosté ji proměnili a hned poté byl odpískán konec zápasu.

Hoši mohou jen litovat množství zahozených šancí.

V zápase U17 jsme byli od začátku jasně lepší. Během prvních 10 minut nastřelil Maty "Haaland" Sládek dvakrát tyč. Skóre otevřel hlavou po rohu Tomáš Pařízek a v podobné situaci o dvě minuty později mířil nad branku. Soupeři zahrozili v 21. minutěnejprve střelou těsně nad branku a v 32. nás po chybě obrany zachránil bravurně gólman Šimon Panáček. V 39. minutě uklidil centr Lukáše Nováka hlavou do branky Sam Galmiš, 2:0. Sam byl po vstřelení gólu zřejmě při chuti a v závěru poločasu ještě zatočil střelu těsně vedle branky. Naší nedůsledností jsme umožnili Břežanům snížit v 52 minutě, kdy hráč hostí dorazil svoji vlastní střelu. Ale vzápětí z protiútoku po centru do vápna nám Matteo Contiero vrátil dvoubrankové vedení.

Další gól do brány hostí jsme viděli v 56. minutě, přímo z rohu skóroval Štěpán Blažek. V 66. minutě hosté faulovali v šestnáctce Pavla Ciruka, který se ujal exekuce penalty a zvýšil na 5:1. Skóre zápasu na 6:1 uzavřel v 68. minutě Tomáš Pařízek. Poté sice kluci dále pokračovali v aktivitě, ale Ondra Žlebek, Artem Kondratiuk, ani Maty "Haaland" nemířili přesně.

V neděli hrají oba výběry poslední zápas, pro některé kluky z U19 bude zároveň posledním v dorostenecké kategorii. Přijďte podpořit naše borce!