Dorostenci mají dvě výhry na závěr sezóny

V krásném, slunečném nedělním dopoledni jsme se utkali se soupeři ze Spartaku Příbram. Vzhledem k postavení týmů v tabulce jsme byli favority, což naši hráči výsledkově potvrdili.

Dorostenci nastoupili zřejmě již v prázdninové náladě, jejich hře chyběl pohyb i přesnost. Do prvního náznaku šance se tak dostali hned zkraje zápasu hosté. V 5. minutě zkoušel ohrozil bránu soupeře střelou z 25 metrů Vojta Dorňák, ale minul. Nad horní tyč šla i střela Štepána Fabiana z přímého kopu o několik minut pozdeji. Stejný hráč mířil po zemi vedle i v 22. minutě. Příbramští se dostávali před naši branku jen sporadicky a také měli problém s přesnějším zakončením.

Ve 38. minutě vystřelil zpoza vápna Standa Březina, gólman hostí vyrazil míč na roh. A z něj jsme se konečně gólově prosadili, když hlavou zakončil Vráťa Kotek. Ve 43. minutě předvedl po pravé straně průnik do vápna Standa Březina a upravil na 2:0. Těsně před přestávkou ještě brakáře hostí neprostřelil Vojta Dorňák.

Do druhého poločasu vstoupil lépe náš soupeř, když nejdříve v 54. minutě zachraňoval po rohu náš gólman, ale v 59. skóroval z penalty nařízené za faul na pronikajícího útočníka.

Dvougólové vedení nám vrátil v 62. minutě Štěpán Fabian, když tělem odstavil od míče rozehrávajícího brankáře hostí a pravačkou poslal míč do prázdné branky. Hoši se následně trochu probudili a výsledkem bylo několik šancí. Pěknou střelou vyzkoušel brankáře Petr Pavlík. A ve zbývajícím čase měl několik příležitostí na zvýšení vedení Marek Pech, ale nemířil přesně. Když už v 87. minutě skončil míč v síti, byl máván ofsajd.

Těsně před koncem zápasu nastalo velké loučení, za potlesku všech přítomných odešli z hřiště Tomáš Cirkovský, Marek Pech a Štěpán Staněk, kteří končí v dorostenecké kategorii. Hoši děkujeme!

Druhé utkání bylo na góly podstatně bohatší, chvílemi až trochu bláznivé.

Začali jsme podstatně aktivněji, měli herní převahu, kterou zužitkoval dorážkou v 17. minutě Tomáš Pařízek, když brankář neudržel v rukou míč po centru Patrika Semiana.

V 21. minutě jsme dovolili z první vážnější akce hostům vyrovnat. A i když se potom hra více odehrávala blíže hostující branky, nechávali jsme spíš vyniknout hostujícího gólmana, než abychom strhli vedení na svoji stranu. V 37. minutě, po úniku hostujícího útočníka, to bylo dokonce 1:2. Posledních 8 minut prvního poločasu však patřilo nám. Nejprve se ještě neprosadil Filip Kuchař při pokusu o nůžky, ale ve 40. po průniku zleva již stejný hráč mířil přesně k zadní tyči. Ve 42. minutě jsme viděli parádní gól, když z přímáku mířil pod břevno Tomáš Pařízek. Ve 44. předvedl střelu po zemi opět Tomáš Pařízek a uzavřel skóre poločasu na 4:2.

Stejný hráč otevřel i skóre v druhé půli, když v 53. minutě proměnil pokutový kop nařízený za faul na Filipa Kuchaře. V 57. minutě Matteo Contiero dorazil do brány střelu Pavla Ciruka a v 62. Filip Kuchař upravil již na 7:2.

Následně musel vytáhnout výborný zákrok v situaci jeden a jednoho Šíma Panáček v naší brance.Bohužel v 76. minutě jsme umožnili hostům snadno snížit po chybě v naší rozehrávce od branky. Pavel Ciruk o několik minut později střelou ze 30 metrů zvýšil na 8:3.

Konečné slovo však měli nakonec hosté, když v 85. a 87. minutě využili našich chyb v obraně a upravili na konečných 8:5.

Sezóna tedy skončila dvěma zaslouženými výhrami. Starší dorost obsadil konečné 8. místo, mladší potom 9. Oběma týmům se povedla více jarní část, takže celkově převažuje spíše spokojenost. Nicméně vše bude důkladně zhodnoceno na sobotní rozlučce na brandýském hřišti.

Děkujeme všem příznivcům za podporu a těšíme se nashledanou v příští sezóně.